Aktualności

Masaż KOBIDO – niechirurgiczny lifting twarzy

Masaż Kobido to bezinwazyjny, manualny masaż twarzy, którego korzenie pochodzą z techniki masażu japońskiego. Kobido jest intensywnym masażem liftingującym, który działa na głębokie warstwy skóry. Profesjonalny masaż twarzy Kobido jest zabiegiem kilkuetapowym. Poprzez rozluźnienie tkanek głębokich, które tworzą zmarszczki mimiczne, drenaż limfatyczny, zastosowanie ruchów liftingujących i akupresurę, w efekcie otrzymujemy podniesiony owal twarzy oraz napiętą i zregenerowaną skórą, która odzyskuje blask. Efekty masażu Kobido często nazywane są liftingiem bez skalpela – stymuluje on bowiem mięśnie twarzy i spłyca zmarszczki mimiczne.

Ta starożytna japońska sztuka masażu nie tylko skupia się na poprawie wyglądu skóry, ale również na harmonizacji energii życiowej, co przekłada się na dobrostan całego organizmu.

Na czym polega technika masażu twarzy metodą Kobido?

Zabieg ten nazywany często japońskim liftingiem twarzy wymaga specjalnych umiejętności. Prawidłowa technika masażu twarzy jest w tym przypadku kluczowa. Jest to jeden z najtrudniejszych masaży, ponieważ zawiera połączenie największej ilości skomplikowanych technik manualnych, m.in. głębokiego masażu mięśni czy masażu limfatycznego. Jednak korzyści z jego regularnego stosowania są spektakularne. Zabieg jest idealną propozycją dla tych, którzy chcą uniknąć inwazyjnych zabiegów odmładzających, a lifting twarzy pragną uzyskać w sposób naturalny. Należy jednak pamiętać, że tylko regularność stosowania masażu Kobido pozwala na osiągnięcie tego efektu.

Ten liftingujący masaż twarzy obejmuje również masaż szyi, karku i głowy, przez co uzyskujemy kompleksową redukcję napięć mięśniowych i pełen relaks. Łącząc technikę masażu z naturalnymi olejkami, masaż ten stanowi zarówno zabieg liftingujący, pielęgnacyjny, jak również odprężający. 

Jak wygląda masaż Kobido w profesjonalnym gabinecie? Z ilu etapów składa się japoński lifting twarzy?

Masaż Kobido składa się z pięciu głównych etapów, rozpoczynając od masażu na sucho, który stymuluje tkanki głębokie, prowadząc do rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek mimicznych.

Następnie, drugi etap, już po nałożeniu naturalnego olejku, obejmuje długie i wolne ruchy, obejmujące nie tylko twarz, ale także szyję i dekolt. Celem tego kroku jest głęboki masaż relaksujący, który nie tylko odpręża umysł, ale także przyspiesza mikrokrążenie skóry, wzmacniając odżywienie i dotlenienie komórek. W ten sposób przygotowujemy tkanki do dalszych działań.

Trzeci etap koncentruje się na drenażu limfatycznym, który poprawia przepływ krwi i limfy, eliminując obrzęki, zasinienia i uczucie ciężkości, zwłaszcza pod oczami, dodając jednocześnie promienności i kondycji twarzy.

Następnie, czwarty etap, najbardziej intensywny, opiera się na ruchach liftingujących, które są szybkie, głębokie i mocne, działając na obszary najbardziej podatne na oznaki starzenia się, jak linia żuchwy, czoło czy bruzda nosowa.

Ostatni, piąty etap, to akupresura, która stymuluje nerwy i usprawnia przepływ energii życiowej Qi poprzez uciskanie punktów energetycznych.

Pełny masaż twarzy metodą Kobido trwa ok 60 min.

Jakie są korzyści płynące z regularnego wykonywania masażu Kobido?

Wygląd twarzy ulega zdecydowanej poprawie dzięki zastosowaniu masażu Kobido. W kosmetologii często mówi się, że to bezinwazyjny lifting twarzy. Profesjonalny masaż Kobido przynosi liczne efekty:

 • podniesienie owalu twarzy poprzez stymulację mięśni twarzy,
 • wolniejsze starzenie się skóry, a nawet odmłodzenie skóry,
 • spłycenie zmarszczek mimicznych, 
 • naturalny efektu liftingu bez skalpela i napięcie skóry,
 • zmniejszenie opuchlizny,
 • dodanie skórze naturalnego blasku,
 • oczyszczenie skóry z toksyn, zanieczyszczeń i martwych komórek, 
 • szybszą regenerację skóry poprzez pobudzenie metabolizmu komórkowego,
 • rozluźnienie napięć mięśniowych,
 • regenerację i odprężenie mięśni, 
 • eliminację stresu,
 • relaks i odprężenie.


Kobido to jednak nie tylko zabieg dla skóry. To holistyczne podejście do dobrostanu, które może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Poza niechirurgicznym liftingiem twarzy możemy również wskazać zdrowotne zalety masażu Kobido:

 • Wyrównywanie energetycznego bilansu całego ciała.
 • Dostarczanie kompletnego relaksu i odprężenia.
 • Redukcja skutków zgrzytania zębami (bruksizmu).
 • Łagodzenie bólów głowy.
 • Zapobieganie sztywności mięśni twarzy.
 • Redukcja problemów z układem pokarmowym.
 • Poprawia wzrok.


Należy pamiętać , że te Kobido to całkowicei bezpieczny zabieg pod warunkiem, że osoba go wykonująca ukończyła odpowiedni kurs masażu twarzy tą metodą i posiada praktyczne doświadczenie w tym zakresie.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty masażu Kobido?

Pierwsze korzyści płynące z Kobido widać już po pierwszej sesji. Efekty masażu twarzy widoczne praktycznie od razu to zazwyczaj zniwelowanie napięcia, poprawa przepływu krwi, dzięki czemu twarz wygląda na bardziej wypoczętą. Warto pamiętać, że te efekty szybko zanikają, tak jak większość efektów po zabiegach estetycznych, które są nieregularnie stosowane. Dlatego powtarzanie głębokiego masażu mięśni twarzy oraz wprowadzenie go jako stały element pielęgnacji gwarantuje długotrwałą poprawę wyglądu twarzy. Jeśli więc zależy nam na niechirurgicznym liftingu twarzy należy masować twarz regularnie. Zalecana seria to minimum sześć zabiegów po 60 minut, wszystko jednak zależy od indywidualnej kondycji skóry i napięć mięśniowych. 

Kiedy wykonywać masaż Kobido?

Ten rodzaj masażu można wykonywać o dowolnej porze dnia i roku. Nie ma w tej kwestii specjalnych wytycznych. Jednak z  uwagi na to, że jest to masaż odprężający i regenerujący mięśnie oraz niwelujący ich napięcie, warto wykonać go po południu, wieczorem lub w takim dniu, w którym nie mamy obciążających zajęć, aby nie doprowadzić do ponownego napięcia mięśni i pozwolić sobie na całkowite oddanie się relaksowi. 

Kiedy nie należy wykonywać masażu Kobido?

Pomimo że masaż Kobido jest naturalną alternatywą dla medycyny estetycznej i inwazyjnych zabiegów jak np. botox, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania Kobido, których nie można lekceważyć. Masażu Kobido nie wykonuje się u osób, które posiadają:

 • stany zapalne na skórze ( może to doprowadzić do rozsiania zakażenia na skórze),
 • rany lub otarcia (przerwanie ciągłości skóry),
 • nieleczone nadciśnienie tętnicze,
 • wysoką temperaturę.

Ponadto osoby, które korzystały z pewnych zabiegów kosmetycznych, powinny zachować odstęp czasowy, zanim zdecydują się na masaż Kobido. Bezpieczeństwo masażu zapewnia zastosowanie następujących odstępów czasowych:

 • botoks – 2 tygodnie,
 • kwas hialuronowy – 2 miesiące, 
 • nici liftingujące – 6 miesięcy.

Dzięki połączeniu tradycyjnej wiedzy z nowoczesnym podejściem do pielęgnacji skóry i dobrostanu psychicznego, masaż Kobido jest doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną nie tylko poprawić wygląd zewnętrzny, ale także zadbać o swoje zdrowie i równowagę wewnętrzną.

W Sensual Skin Face&Body Małgorzata Łukaszewska masaż Kobido wykonuje się od wielu lat. Jesteśmy jednym z pierwszych gabinetów kosmetologicznych w Katowicach, który wprowadził do swojej oferty japoński masaż twarzy. Oprócz masażu liftingującego twarzy naszym Klientkom oferujemy możliwość skorzystania z dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych po zakończonym masażu, np. zabiegi Thalgo (zobacz ofertę) czy zabiegi produktami Thalion (poznaj zabiegi). Zabiegi dobieramy indywidualnie do potrzeb skóry. Połączenie stymulacji mięśni twarzy z masażem limfatycznym, a następnie pielęgnacją gwarantuje najlepsze efekty.

Pozwól sobie na chwilę relaksu, odprężenia i regeneracji z masażem Kobido – doświadcz harmonii między ciałem a umysłem.