Aktualności

Radiofrekwencja mikroigłowa – skuteczny zabieg w Katowicach

Radiofrekwencja mikroigłowa to zaawansowana technologia (high-tech), która łączy w sobie zalety dwóch popularnych zabiegów – mikroigłowej terapii skóry oraz radiofrekwencji. Podczas tego zabiegu mikroigły wprowadzane są w warstwy skóry, a jednocześnie emitowane są impulsy radiowe, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Kombinacja tych dwóch procesów stymuluje regenerację skóry, poprawiając jej elastyczność, jędrność i wygląd.

Szczególnie polecana u osób, którym zależy na efekcie liftingu bez skalpela, a w szczególności wskazania do zabiegu są następujące:

 • redukcja rozstępów na udach, poślakach, brzuchu oraz piersiach i blizn,
 • redukcja blizn,
 • modelowanie owalu twarzy,
 • ujędrnianie skóry na twarzy, szyi, dekolcie (efekt liftingu),
 • redukcja wiotkiej skóry na brzuchu (np. po ciąży),
 • usunięcie zmarszczek i bruzd lub ich znacznym spłyceniu,
 • usunięcie przebarwień i cieni pod oczami, 
 • pozbycie się efektu opadającej powieki, 
 • wygładzenie rozszerzonych porów, 
 • usuwanie cellulitu,
 • uzyskanie ogólnego efektu odmłodzenia i rozjaśnienia skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest obecnie jedyną skuteczną metodą pozwalającą na usunięcie blizn, a także starych oraz głębokich rozstępów. Seria zabiegów, która jest odpowiednio dostosowana do indywidualnych potrzeb, daje spektakularne efekty, a skóra nabiera wyraźnej gęstości i blasku. 

Wśród ogólnych korzyści wynikających z radiofrekwencji mikroigłowej wymienia się:

 1. Poprawę tekstury skóry: Zabieg pomaga w redukcji drobnych zmarszczek, zmniejszeniu porów oraz wyrównaniu nierówności skóry.
 2. Stymulację produkcji kolagenu: Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.
 3. Bezpieczeństwo i brak okresu rekonwalescencji: Zabieg jest stosunkowo nieinwazyjny, co oznacza minimalne ryzyko powikłań i brak konieczności długiego okresu rekonwalescencji.
 4. Wielofunkcyjność: Radiofrekwencja mikroigłowa może być stosowana na różnych obszarach skóry, w tym twarzy, szyi, dekoltu czy pleców.

Radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega zabieg?

Mechanizm działania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej polega na połączeniu dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania (dermapen) .

Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Jest to tzw. termolifting.

Mikronakłuwanie to z kolei działanie na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę pobudzają jej regenerację. 

Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno.

Zabieg wykonywany jest specjalną głowicą, która wyposażona jest w końcówkę z mikroigłami – to właśnie przez nie przepływa fala elektromagnetyczna do wnętrza tkanki. Igły szybkim ruchem wbijane są skórę i podgrzewane do temperatury 45 – 60 °C (termolifting). Do największego natężenia prądu dochodzi w skórze właściwej na takiej głębokości, jaka została ustalona przed zabiegiem. Głębokość, na jaką wykonywane są mikronakłucia dostosowana jest indywidualnie do danego problemu (np. głębokość będzie większa, gdy wykonywany jest zabieg na blizny, rozstępy czy głębokie zmarszczki, niż w przypadku przebarwień skóry).  Czas zabiegu wynosi od 45 do 70 minut w zależności od obszaru, na jaki jest wykonywany.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest inwazyjnym, ale niezwykle skutecznym zabiegiem, ponieważ oddziałuje na konkretny problem, stymulując tkankę na określonej głębokości. Uaktywnia procesy regeneracji skóry oraz pobudza do tworzenia nowego kolagenu, przez co skóra robi się bardziej napięta i wyraźnie odmłodzona. Stosowana jest nie tylko jako zabieg odmładzający, ale również w celu usunięcia blizn potrądzikowych, ujędrnienie zwiotczałej skóry czy terapia skóry pokrytej rozstępami.

Radiofrekwencja mikroigłowa - galeria

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej można podzielić na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 3 miesięcy) po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej są w pełni widoczne około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt liftingu, wymagana jest większa liczba zabiegów, minimum trzech w miesięcznych odstępach.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Najważniejszymi z przeciwwskazań do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej są:

 • choroby serca – w tym rozrusznik, 
 • ciąża i karmienie piersią, 
 • podrażniona skóra, na której występują zmiany chorobowe, 
 • metalowe implanty w miejscu, które jest poddane zabiegowi, 
 • choroby nowotworowe, 
 • skłonność do bliznowców i przebarwień, melasma
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa – najważniejsze zalecenia po zabiegu

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może być wykonywany przez cały rok. Nie ma ograniczeń sezonowych, a ryzyko wystąpienia przebarwień jest niewielkie. Należy jednak mieć na uwadze, że skóra po zabiegu jest wrażliwa i zaczerwieniona (nawet przez kilka dni), dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby nie narazić jej na nadmierny kontakt z zarazkami oraz odpowiednio często nawilżać. Rekonwalescencja po zabiegu przebiega zazwyczaj bardzo pomyślnie, jeśli wdrożone jest następujące postępowanie po zabiegu:

 • stosowanie fotoprotekcji;
 • przez 24 godziny po zabiegu rezygnacja z makijażu oraz unikanie dotykania twarzy;
 • przez 14 dni po zabiegu unikanie dużych wahań temperatury, np. unikanie solarium, gorących kąpieli, sauny, łaźni parowych czy kriotetapii.

Jeśli szukasz skutecznej metody odmłodzenia skóry bez konieczności długotrwałego okresu rekonwalescencji, radiofrekwencja mikroigłowa może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zawsze jednak zaleca się konsultację ze specjalistą przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz odwiedzenia Sensual Skin Face & Body Małgorzata Łukaszewska Bażantowo. Jako jeden z pierwszych salonów kosmetycznych w Katowicach stworzyliśmy ofertę zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zapewnić naszym Klientom bezpieczeństwo i zadowolenie z wykonanego zabiegu.