Aktualności

Endermologia LPG® – ujędrnienie i wyszczuplanie sylwetki w Sensual Skin Face & Body w Katowicach

Odkryj skuteczną Endermologię LPG® – lidera w dziedzinie nieinwazyjnych zabiegów odmładzających i modelujących sylwetkę, dostępną w ponad 100 krajach na całym świecie. Dzięki opatentowanej technologii stymulacji komórkowej, marka LPG® oferuje nowoczesne rozwiązania w dziedzinie pielęgnacji urody, cieszące się uznaniem i zapewniające widoczne oraz trwałe rezultaty od prawie ćwierć wieku.

Czym jest Endermologia LPG® i jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Endermologia LPG® to ekskluzywna technologia, wykorzystująca napędzane rolki poruszające się z różną prędkością i w różnych kierunkach. W połączeniu z indywidualnie dostosowanym podciśnieniem i profesjonalnym prowadzeniem zabiegu, rolki LPG® odpowiednio kształtują i rozmasowują fałd skóry, który zwijany jest przez pierwszą, a rozwijany przez drugą rolkę. Efekty Endermologii LPG® to przede wszystkim poprawa stanu skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie poprawę elastyczności tkanki łącznej. Endermologia ujędrnia więc skórę, a wiotka skóra nabiera większej elastyczności.

Endermologia LPG® łączy trzy techniki masażu: ujędrniający, antycellulitowy i drenaż limfatyczny. Dzięki temu metoda ta nie tylko gwarantuje ujędrnienie skóry, ale także redukuje cellulit i tkankę tłuszczową.

Wstępem do każdego zabiegu jest ocena stanu skóry, kształtu sylwetki i rozmowa z pacjentem w celu ustalenia jakich efektów terapii oczekuje. Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni program pielęgnacyjny.

Pacjent w trakcie zabiegu ma na sobie swój osobisty strój LPG (można także wypożyczyć), który zapewnia komfort i prawidłowość wykonania masażu.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu Endermologii LPG®?

Endermologia LPG® to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej modelujący sylwetkę, charakteryzujący się wysoką skutecznością w zwalczaniu cellulitu i miejscowo gromadzącego się tłuszczu. Procedura ta może być zastosowana na różnych obszarach ciała, opierając swoją efektywność na naturalnej reakcji biologicznej, która stymuluje proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu.

Dzięki nowemu opatentowanemu rozwiązaniu używanemu w oryginalnym zabiegu Endermologii LPG® osiąga się skuteczną i szybką stymulację tkanek przy zachowaniu najwyższego komfortu podczas procedury.

Endermologia LPG® działa na ciało w trzech wymiarach:

  1. Lokalnie redukuje oporną tkankę tłuszczową.
  2. Wygładza cellulit.
  3. Ujędrnia skórę, stymulując produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Wśród wskazań do wykonania zabiegu wymienia się także usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, a także wspomaganie leczenia blizn, oparzeń, obrzęków, regeneracja skóry po operacjach.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Endermologii LPG®?

Warto zaznaczyć, że istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegów Endermologii LPG®. Wśród nich wyróżnia się stosowanie kortykosteroidów powyżej 6 miesięcy, obecność nowotworu, stany zapalne i infekcje, ciążę, liposukcję (w pierwszych miesiącach można wykonywać drenaż), wysypkę oraz ostre choroby nerek i wątroby.

Do przeciwwskazań lokalnych należą natomiast:przepuklina, tłuszczaki, guzki, naczyniaki, operacje żył (do 2miesięcy po zabiegu), implanty, silikon, pieprzyki, kolczyki, blizny ze stanem zapalnym. W takich przypadkach zabieg wykonywany jest z pominięciem danej partii ciała.

Wykonywanie zabiegów w trakcie laktacji jest możliwe, natomiast następne karmienie musi odbyć się po 7 godzinach od zabiegu.

Endermologia LPG® – ujędrnienie skóry i inne jej efekty

Endermologia LPG® jest skutecznym zabiegiem na cellulit wodny, cellulit tłuszczowy jak i mieszany. Głównym efektem jest więc działanie antycellulitowe i wyszczuplające, wygładzenie skóry. W jaki sposób do tego dochodzi?

W dużym skrócie cellulit powstaje poprzez przerośnięcie tkanki tłuszczowej (górka) i zwłóknienie tkanki łącznej (dołek). Dzięki masażowi rozbijane są komórki tłuszczowe i uelastyczniana jest tkanka łączna, co prowadzi do wyrównania skóry. Treść adipocytów (komórek tłuszczowych) zostaje uwolniona, transportowana do wątroby, gdzie zostaje metabolizowana i ostatecznie usuwana z organizmu. Następuje zmniejszenie widoczności cellulitu, a także lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej.

Do pozostałych efektów Endermologii LPG® zalicza się:

  • modelowanie i kształtowanie sylwetki,
  • ujędrnianie skóry po odchudzaniu,
  • w terapii przeciwobrzękowej (Endermologia LPG® ma więc nie tylko zastosowanie estetyczne, ale również zdrowotne).
  • stymulowanie unaczynienia oraz poprawa krążenie krwi i limfy,
  • eliminacja toksyn z organizmu,
  • rozluźnianie napiętych mięśni.

Należy pamiętać, że skuteczność zabiegu Endermologii LPG® jest indywidualna i zależy od wielu czynników.

Zachęcamy do skorzystania z serii zabiegów Endermologia LPG®w Sensual Skin Face & Body Małgorzata Łukaszewska. Dzięki naszej bogatej ofercie dajemy możliwość wykonywania spersonalizowanych programów zabiegowych i łączenia ze sobą zabiegów względem indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

W naszej ofercie znajdziesz ofertę pakietową na 6, 8 oraz 10 zabiegów. Także programy łączące Endermologię LPG z innymi technologiami, takimi jak Magshape czy Icoone.