Aktualności

Masaż relaksacyjny – podaruj sobie chwilę odprężenia w gabinecie Sensual Skin Face&Body Małgorzata Łukaszewska

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym stresu i presji, warto zadbać o chwilę błogiego relaksu i podarować sobie odpowiedni masaż. Masaż relaksacyjny stanowi niezwykle skuteczną metodę odprężenia ciała i umysłu, przynosząc nie tylko natychmiastową ulgę, ale także korzystne efekty dla zdrowia ogólnego. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a następnie całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego.

Działanie masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny, kierowany jest do osób pragnących chwili wyciszenia, opiera się na technikach głęboko relaksujących. Jego dobroczynne efekty utrzymują się długo po zakończeniu sesji, wpływając pozytywnie na równowagę psychiczną i fizyczną.

Korzyści dla zdrowia

Masaż relaksacyjny wpływa na wyrównanie ciśnienia krwi, udrożnienie przepływu limfy, uspokojenie pracy serca oraz autonomicznego systemu nerwowego. Redukuje stres, łagodzi ból głowy, depresję i ogólne wycieńczenie organizmu.

Spokojny i rytmiczny masaż zniweluje stres oraz związane z nim dolegliwości, takie jak: ból głowy, depresję a także ogólne wycieńczenie organizmu.

Sącząca się w tle muzyka relaksacyjna oraz przyciemnione światło dodatkowo wpływają kojąco na cały organizm.

Efekty masażu relaksacyjnego

 1. Redukcja napięcia mięśniowego: Masaż relaksacyjny doskonale działa na napięte mięśnie, pomagając w ich rozluźnieniu. To idealny sposób na pozbycie się codziennego napięcia, które gromadzi się w wyniku rutyny i stresującego trybu życia.
 2. Poprawa krążenia krwi: Delikatne ruchy masażu stymulują krążenie krwi, co sprzyja lepszemu dopływowi tlenu i składników odżywczych do tkanek. To z kolei wspomaga regenerację komórek i poprawia ogólną kondycję skóry.
 3. Redukcja stresu i zmęczenia: Masaż relaksacyjny jest doskonałym antidotum na stres i zmęczenie. Działa relaksująco na układ nerwowy, redukując poziom hormonów stresu, takich jak kortyzol, co prowadzi do głębokiego uczucia spokoju i wyciszenia.
 4. Poprawa samopoczucia psychicznego: Regularny masaż relaksacyjny może wpływać pozytywnie na zdrowie psychiczne. Pomaga w redukcji objawów depresji i lęków, sprzyjając równowadze emocjonalnej.

Masaż relaksacyjny wskazania

 1. Codzienny stres i zmęczenie: Osoby prowadzące intensywny tryb życia z pewnością skorzystają z sesji masażu relaksacyjnego, aby złagodzić skutki codziennego stresu i zmęczenia.
 2. Problemy związane z napięciem mięśniowym: Jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort związany z napięciem mięśniowym, masaż relaksacyjny może przynieść ulgę, pomagając w rozluźnieniu spiętych obszarów.
 3. Poprawa jakości snu: Masaż relaksacyjny może być skuteczną metodą poprawy jakości snu. Pomaga w zrelaksowaniu ciała i umysłu, co sprzyja głębokiemu i regeneracyjnemu snu.
 4. Zachęta do samoopieki: Masaż relaksacyjny to nie tylko forma terapii, ale również gest samoopieki. Dbając o siebie regularnymi sesjami masażu, inwestujesz w swoje zdrowie i dobre samopoczucie.Ponadto wśród wskazań do zabiegu masażu relaksacyjnego wymienia się: problemy z koncentracją, nerwice, depresję oraz bóle głowy i migreny.

Ponadto wśród wskazań do zabiegu masażu relaksacyjnego wymienia się: problemy z koncentracją, nerwice, depresję oraz bóle głowy i migreny.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania masażu relaksacyjnego?

Wśród przeciwskazań do wykonania masażu relaksacyjnego wymienia się:

 • Gorączkaę powyżej 38˚C
 • Ostre stany zapalne
 • Choroby naczyniowe
 • Choroby skóry, bakteryjne, wirusowe, grzybicze oraz pasożytnicze
 • Zmiany ropne skóry
 • Zaawansowane nadciśnienie
 • Choroby nowotworowe
 • Wczesny stan po naderwaniu mięśni i ścięgien
 • Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości
 • Czas ciąży – masaż może być wykonany za zgodą lekarza. W ofercie naszego gabinetu znajduje się jednak masaż specjalnie dedykowany przyszłym mamom – masaż ciążowy.

Masaż klasyczny czy relaksacyjny – który rodzaj masażu wybrać?

Podejmując decyzję o wyborze masażu warto kierować się konkretnymi zaleceniami oraz oczekiwanymi rezultatami. Masaż klasyczny i relaksacyjny różnią się przede wszystkim pod względem techniki masowania, efektów końcowych oraz wskazań. Przeciwwskazania dla obu rodzajów masaży są natomiast identyczne.

Masaż relaksacyjny opiera się na chwytach charakterystycznych dla masażu klasycznego. W trakcie sesji wykorzystuje się odpowiednie techniki masażu – delikatne głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski i roztrząsanie. Całość zazwyczaj kończy się długim głaskaniem, które działa uspokajająco i relaksująco. W przeciwieństwie do masażu klasycznego, unika się tu technik stymulujących układ nerwowy, takich jak rozcieranie poprzeczne, oklepywanie i wibracja.

Charakterystyczną cechą masażu relaksacyjnego są płynne ruchy, wykonywane powoli, aby efektywnie dotrzeć do głębokich warstw tkanek.

Natomiast jedną z najważniejszych funkcji masażu klasycznego jest zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów. Ten rodzaj masażu może być stosowany zarówno w celach leczniczych, jak i również aby pobudzić, rozluźnić lub wzmocnić tkankę mięśniową. Stosuje się go także w terapii narządów ruchowych.

Przy wyborze między masażem klasycznym a relaksacyjnym warto wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania, aby doświadczyć pełnego potencjału relaksacyjnego tego zabiegu. Osoba wykonująca masaż powinna przed przystąpieniem do zabiegu szczegółowo omówić potrzeby Klienta i pomóc w doborze odpowiedniego rodzaju masażu.

Jakie są rodzaje masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny może obejmować całe ciało lub skoncentrować się na konkretnych obszarach.

Masaż relaksacyjny całościowy obejmuje plecy, pośladki, nogi, klatkę piersiową, ręce i brzuch, zazwyczaj trwając od 60 do 90 minut (o długości masażu decyduje Klient). Z kolei masaż relaksacyjny częściowy koncentruje się na jednej części ciała, takiej jak plecy czy nogi, przynosząc ulgę w wybranym obszarze. Masaż relaksacyjny częściowy trwa z reguły krócej niż masaż całego ciała, zajmuje od 30 do 45 minut w zależności od części ciała, na której się koncentruje.

Wśród masaży relaksacyjnych wymienia się także m.in.:

 1. Masaż aromaterapeutyczny – połączenie technik masażu relaksacyjnego z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, pozwala uzyskać efekt maksymalnego relaksu i odprężenia, jednocześnie działając kojąco na różnego rodzaju dolegliwości ciała, jak i umysłu.
 2. Masaż gorącą czekoladą – masaż gorącą czekoladą wykonywany przy użyciu prawdziwej 100% czekolady i naturalnego olejku ze słodkich migdałów. Już jedna sesja ukoi nerwy i poprawi nastrój, dzięki wydzielanym endorfinom tzw. hormonom szczęścia.
 3. Masaż gorącymi kamieniami – połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksuje i regeneruje całe ciało. Jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne. Przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększa tym samym zdolność wysiłkową organizmu.
 4. Masaż świecą –masaż aromatyczną świecą, to zabieg łączący w sobie zalety masażu relaksacyjnego, aromaterapii i leczenia ciepłem. Masaż ten wykonywany jest ciepłym olejkiem ze świec. Osoba wykonująca masaż stosuje odpowiednie techniki masażu relaksacyjnego, a przyjemny zapach i ciepło zwiększają efekty terapeutyczne i relaksujące tej ceremonii.
 5. Masaż gorącym masłem Shea – połączenie masażu i masła Shea jest wspaniałym zabiegiem zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Świetnie regeneruje skórę zniszczoną przez promienie UV po okresie wakacyjnym.

Te i wiele innych technik masażu znaleźć można w ofercie gabinetu Sensual Skin Face& Body Małgorzata Łukaszewska.

Podaruj sobie chwilę odprężenia

W naszym salonie kosmetycznym oferujemy profesjonalne sesje masażu relaksacyjnego, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Zadbaj o swoje ciało i umysł, sprawiając sobie chwilę błogiego relaksu w otoczeniu naszego przyjaznego personelu. Przyjemny masaż relaksacyjny to nie tylko luksus, ale również niezbędny element kompleksowej opieki nad zdrowiem psychicznym i fizycznym. Odkryj tajemnicę harmonii i zrelaksuj się z nami już dziś!

Pamiętaj, że możesz również podarować masaż relaksacyjny bliskiej osobie, kupując voucher do salonu Sensual Skin Face&Body Małgorzata Łukaszewska. To idealny prezent zarówno dla Niej, jak i dla Niego, który z pewnością sprawi obdarowanej osobie przyjemność.