Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny jest uznawany za jeden z najprzyjemniejszych spośród wszystkich. Połączenie technik masażu relaksacyjnego z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, pozwala uzyskać efekt maksymalnego relaksu i odprężenia, jednocześnie działając kojąco na różnego rodzaju dolegliwości ciała, jak i umysłu.

 

O zabiegu

Masaż wykonywany z użyciem olejków eterycznych, który łączy leczniczą moc dotyku z indywidualnymi właściwościami olejków, dobranymi do potrzeb konkretnej osoby. Aromaterapia traktuje człowieka jako integralną całość, jej zabiegi mają na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu człowieka, poprzez przywrócenie mu równowagi i pobudzenie jego naturalnych sił odpornościowych.

Zazwyczaj masaż aromaterapeutyczny jest wykonywany na całe ciało, ale zdarza się, że wykonuje się go miejscowo, w zależności od istniejących przeciwwskazań bądź zamierzonego efektu leczniczego. W zależności od oczekiwanych efektów zabiegu dobieramy olejek eteryczny.

Podczas masażu olejki oddziałują na nasz organizm w dwojaki sposób:

  • przez skórę, a dokładniej poprzez naskórek, gruczoły łojowe, mieszki włosowe, skórę właściwą do głębiej leżących tkanek i narządów;
  • przez układ oddechowy, nos, receptory i nerwy węchowe do mózgu oraz poprzez nosogardziel, tchawicę, oskrzela, płuca do układu krwionośnego.

 

Olejki dostępne w Sensual Skin Face & Body:

  • Olejek bergamotowy – pomaga przy wyczerpaniu nerwowym, stresujących momentach, łagodzi stany depresyjne. Głęboka cytrusowa nuta przypomina zapachem herbatę Earl Grey.
  • Olejek eukaliptusowy – wycisza, relaksuje, rozluźnia mięśnie, likwiduje napięcie. Korzystnie wpływa na drogi oddechowe.
  • Olejek lawendowy – pomaga w walce z bezsennością i migrenami. Pomaga wyciszyć umysł, sprzyja relaksacji i przywodzi na myśl zalane słońcem prowansalskie łąki.
  • Paczuli – posiada właściwości antyseptyczne, przeciwzakaźne i antywirusowe, wzmacnia system immunologiczny. Złagodzi oraz ukoi suchą i podrażnioną skórę. Korzenno-balsamiczny aromat olejku Paczuli od stuleci stosowany jest w przemyśle perfumeryjnym.
  • Olejek sandałowy – działa przeciwzapalnie i zmiękczająco na suchą, skłonną do pękania i wrażliwą skórę. Oczyszcza i wykazuje właściwości ściągające. Wyrównuje koloryt skóry. Łagodzi i zmniejsza występowanie stanów zapalnych skóry przy egzemie i trądziku.

Wskazania

Przeciwwskazania

Cennik

Masaż aromaterapeutyczny 60'

190 zł

Masaż aromaterapeutyczny 90'

240 zł

Masaż aromaterapeutyczny pleców i stóp

160 zł

Umów wizytę przez Booksy.com