VPL

VPL, czyli zmienne światło pulsacyjne (Variable Pulsed Light) to zjawisko oparte o intensywne błyski światła, dzięki którym część ciała, na którą jest skierowane zostaje poddana intensywnemu podgrzaniu. Te właściwości VPL pozwalają na jej szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wiązki światła, które są emitowane przez urządzenie VPL są doskonale pochłanianie przez skórę w polu zabiegowym, a jednocześnie „ignorowane” przez tkanki sąsiadujące.

O zabiegu

FOTOODMŁADZANIE VPL to innowacyjny zabieg odmładzania skóry przy pomocy światła. Polega na naświetlaniu skóry energią światła VPL z energią prądu RF, podgrzewając ją stymuluje do powstawania nowych włókien kolagenowych i elastyny, co ma wpływ na elastyczność i napięcie skóry. Energia pobudza skórę do odmłodzenia od środka, spłyca zmarszczki, likwiduje plamy posłoneczne, rumień, piegi, pajączki stają się mniej widoczne. Już pierwszy zabieg czyni skórę gładką i jędrną, poprawia jej stan i koloryt.

REDUKCJA RUMIENIA VPL to zabieg, który można stosować w ramach profilaktyki w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce trądziku różowatego.
Do redukcji rumienia skóry wykorzystujemy system elight VPL. Hemoglobina zawarta w naczyniach pochłania energię fali laserowej, powodując ścięcie krwi (koagulację) i zniszczenie naczynka. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Efekt zabiegu zależy od grubości, głębokości położenia, koloru i lokalizacji naczynek, intensywności rumienia, jak również koloru skóry pacjenta.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ VPL. Zaburzenia barwnikowe, potocznie nazywane przebarwieniami, powstają na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomiernego jej rozłożenia. Występują na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach w postaci brązowych plam. Zmiany te ulegają nasileniu pod wpływem ekspozycji na promienie słoneczne.

W czasie zabiegu światło VPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę (barwnik skóry), podgrzewa komórki zawierające barwnik, powodując ich zniszczenie.

Po zabiegu zmiana ulega ściemnieniu, następnie złuszczeniu i zanikowi.

VPL pozwala na usunięcie plam posłonecznych, hormonalnych, potrądzikowych, soczewicowatych.

Przebarwienia mogą nawrócić, ze względu na to iż, zabieg nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie usuwa jej skutki.

TERAPIA TRĄDZIKU VPL Kuracja polega na naświetlaniu obszarów objętych trądzikiem. Światło VPL wzmocnione falą radiową RF niszczy bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie zmian zapalnych oraz wpływa na zmniejszenie wydajności i wielkości gruczołów łojowych. Działa antyseptycznie, stabilizuje wydzielanie łoju, jednocześnie pobudza aktywację kolagenu, odblokowanie porów i wygładzenie skóry. Wyraźna poprawa obserwowana jest po serii zabiegów powtarzanych co 7 dni.

Wskazania

FOTOOMDŁADZANIE:

REDUKCJA RUMIENIA:

TERAPIA TRĄDZIKU:

Przeciwwskazania

Cennik

Fotoodmładzanie (twarz / +szyja / +dekolt)

270 / 300/ 370 zł

Redukcja rumienia (twarz / +szyja / +dekolt)

270 /300/ 330zł

Redukcja przebarwień

od 200 zł

Terapia przeciwtrądzikowa (twarz/ plecy)

270 / 500 zł

Galeria zdjęć

Umów wizytę przez Booksy.com