Presoterapia

Presoterapia (inaczej drenaż limfatyczny BOA lub masaż BOA) to zabieg mechanicznego (uciskowego) drenażu limfatycznego, który ma zastosowanie w kosmetologii jako modelowanie sylwetki, a jednocześnie działa prozdrowotnie na funkcjonowanie całego organizmu. Jedną z głównych zalet Presoterapii jest redukcja cellulitu, przyspieszenie metabolizmu (wspomaga przemianę materii) oraz pozbycie się z organizmu toksyn i wody. W efekcie drenaż limfatyczny BOA  wspomaga procesy odchudzania, poprawia samopoczucie i daje uczucie lekkości ciała.

 
 

O zabiegu

Presoterapia wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając komory kombinezonu ciśnieniowego, w którym się znajdujemy, oddziałuje na poszczególne partie naszego ciała np. na nogi, pośladki, brzuch czy kończyny górne. Fala sprężonego powietrza jest naprzemiennie wpompowywana i wypompowywana z kombinezonu. Kiedy powietrze stopniowo wypełnia komory w mankietach, wywiera nacisk na nasze ciało (od dołu w kierunku serca), naśladując tym samym ruchy głaskania i ugniatania, które są znane z klasycznego masażu dłońmi. Właśnie dlatego Presoterapia często jest również nazywana masażem BOA. 

Efekty drenażu limfatycznego BOA zauważmy w całym organizmie. Oprócz uczucia lekkości ciała Presoterapia usprawnia pracę układu krążeniowo-limfatycznego, a to oznacza, że pomaga usunąć z organizmu toksyny, nadmiar wody, obrzęki, zastoje, a także zbędne metabolity z tkanek. Dodatkowo Presoterapia rozbija tkankę tłuszczową, dzięki czemu skutecznie pozwala pozbyć się cellulitu i ujędrnić ciało. Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, jednak najczęściej dochodzi do retencji wody, gromadzenia się toksyn, odkładania tkanki tłuszczowej, stanów zapalnych w organizmie czy niewłaściwej cyrkulacji krwi. Dlatego każde działanie, które przyspiesza cyrkulację i drenaż działa pozytywnie na redukcję cellulitu i oczyszczanie organizmu. Masaż BOA wpływa również na poprawę naszego funkcjonowania w życiu codziennym. Działa odprężająco, rozluźnia napięte mięśnie, zmniejsza opuchliznę i obrzęk, przez co redukuje zmęczenie, a my czujemy się lepiej, mamy więcej energii i czujemy się wypoczęci.

Presoterapia przynosi spektakularne efekty w połączeniu z innymi zabiegami wyszczuplającymi, ponieważ wspiera ich efektywność. Masaż limfatyczny BOA zwiększa ilość uwolnionego tłuszczu, jeśli wykonamy go zaraz po innym zabiegu antycellulitowym. To idealne uzupełnienie zabiegów z wykorzystaniem Bandaży Arosha. Bandaże mają na celu modelowanie sylwetki i zmniejszenie nawet uciążliwego cellulitu, a Presoterapia dodatkowo wzmocni ten efekt. Łącząc te dwa zabiegi ze sobą, jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę niezwykłe efekty. 

Osoby, które walczą z cellulitem wodnym lub utratą jędrności i zdecydują się na Presoterapię jako niezależny zabieg, efekty będą widzieć zawsze, ponieważ masaż BOA doskonale przeciwdziała retencji wody w organizmie. Dodatkowo pobudza mikrokrążenie i produkcję kolagenu oraz elastyny. Przy regularnym wykonywaniu zabiegów Presoterapii możemy również zauważyć zmniejszenie obwodu partii ciała, która poddawana jest zabiegowi. Masaż BOA to idealna propozycja dla osób, które chcą w szybki i bezbolesny sposób usunąć wodę z organizmu, wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu (w szczególności z ud i pośladków) oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha.

Wskazania

Przeciwwskazania

Cennik

Presoterapia 45'

100 zł

Presoterapia + zabieg Arosha podstawowy 60'

280 zł

Presoterapia + zabieg Arosha 90'

330 zł

Presoterapia do innych zabiegów

50 zł

Umów wizytę przez Booksy.com