Masaż stóp

Masaż stóp oprócz tego, że przyniesie nam ulgę, uwalnia od uczucia ciężkości, zmęczenia i bólu. To jeden z najprzyjemniejszych masaży, dzięki któremu doświadczymy chwili relaksu i odprężenia. Warto włączyć masaż stóp do swojego grafiku, ponieważ stopy utrzymują ciężar naszego ciała i są wyjątkowo narażone na przeciążenie, dlatego przyda im się chwila odpoczynku i rozluźnienia.

O zabiegu

Masaż stóp to idealny czas na regenerację po ciężkim tygodniu pracy. Prawidłowo wykonany masaż stóp przynosi im ulgę, ale wpływa również korzystnie na całe nasze ciało, w szczególności na kręgosłup, mięśnie, pęcherz, układ pokarmowy i oddechowy. Wiemy o tym z refleksologii, czyli medycyny alternatywnej, która zajmuje się leczeniem różnych schorzeń poprzez uciskanie konkretnych punktów (refleksów) znajdujących się na stopach. W refleksologii przyjmuje się, że ból występujący podczas uciskania konkretnego punktu na stopie sygnalizuje problemy związane z narządem, za który odpowiada. Z kolei osoby uznające medycynę Chińską wierzą, że w stopach znajdują się tzw. meridiany (kanały), przez które przepływa życiowa energia “Chi”. Masaż stóp w medycynie Chińskiej jest bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu możemy utrzymać cały organizm w harmonii. Chińczycy podobnie jak w refleksologii wierzą, że uciskanie meridian łagodzi bóle związane z konkretną częścią ciała, ponieważ receptory na stopach są połączone z naszymi organami. Masaż stóp oprócz tego, że wpływa korzystnie na dolegliwości bólowe i schorzenia, dodatkowo oczyszcza nasz organizm, wspomaga samoleczenie i działa detoksująco.  

Masaż stóp to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z opuchniętymi, ciężkimi i bolącymi nogami. Oprócz rozluźniania i chwili odprężenia, masaż stóp poprawia krążenie. Usprawnienie przepływu krwi powoduje, że krew lepiej dostarcza tlen i substancje odżywcze, a także obniża ciśnienie krwi. Z kolei redukcja napięcia mięśni wzmacnia je i uelastycznia. Masaż stóp to także przyjemność dla ducha. Osoby, które posiadają stresujący i napięty tryb życia, zmagają się z lękami, bezsennością, ciągłym rozdrażnieniem czy uczuciem niepokoju, ukojenie mogą znaleźć właśnie w masażu stóp. Taki regularny zabieg pomaga naszemu ciału się odprężyć, zrelaksować i na chwilę wyciszyć, co w rezultacie sprzyja łatwiejszemu zasypianiu.  

Wskazania

Przeciwwskazania

Cennik

Masaż stóp 30'

100 zł

Umów wizytę przez Booksy.com