Aktualności

Presoterapia Katowice. Poczuj lekkość ciała dzięki masażowi BOA

Presoterapia (inaczej drenaż limfatyczny BOA lub masaż BOA) to pneumatyczny masaż uciskowy, którego głównym zadaniem jest pobudzenie limfy, przyspieszenie metabolizmu, zmniejszenie obrzęków oraz wyszczuplenie ciała. Masaż BOA to również idealny sposób na pozbycie się z organizmu wody i toksyn. Zabieg daje uczucie lekkości ciała, dzięki czemu czujemy się lepiej, mamy więcej siły oraz energii. Oprócz aspektów kosmetologicznych (modelowanie sylwetki, redukcja cellulitu), Presoterapia działa prozdrowotnie na funkcjonowanie całego organizmu. Osoby, które zmagają się z opuchniętymi i ciężkimi nogami, obrzękami czy zastojem wodnym w szczególności docenią drenaż limfatyczny BOA. 

Presoterapia Katowice. Na czym polega zabieg?

Presoterapia polega na naprzemiennym wpompowywaniu i wypompowywaniu sprężonego powietrza z kombinezonu, w którym się znajdujemy. Kiedy powietrze stopniowo wypełnia komory w mankietach, wywiera nacisk na nasze ciało. Są to ruchy podobne do głaskania i ugniatania, które znamy z klasycznego masażu dłońmi. Właśnie dlatego Presoterapia nazywana jest również masażem BOA. Celem zabiegu jest pobudzenie układu krwionośnego i limfy, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeciwdziałać obrzękom i zastojom wodnym, a nawet zredukować cellulit czy ujędrnić ciało. Łącząc Presoterapię z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę, możemy uzyskać wspaniałe efekty, ponieważ wspiera ona ich efektywność. Masaż limfatyczny BOA zwiększa ilość uwalnianego tłuszczu, jeśli wykonamy go zaraz po innym zabiegu antycellulitowym. To idealne uzupełnienie zabiegów z wykorzystaniem Bandaży Arosha. Bandaże mają na celu modelowanie sylwetki i zmniejszenie nawet uciążliwego cellulitu, a Presoterapia dodatkowo wzmacnia ten efekt. Łącząc te dwa zabiegi ze sobą, efekty są naprawdę niezwykłe i widoczne gołym okiem. 

Presoterapia na obrzęki i zastoje wodne

Drenaż limfatyczny BOA wpływa pozytywnie na pracę układu krążeniowo-limfatycznego, który jest odpowiedzialny za gromadzenie i odprowadzanie zbędnych metabolitów z tkanek. Ponieważ Presoterapia usprawnia przepływ krwi i limfy, pomaga skutecznie pozbyć się z organizmu toksyn. W ten sposób jesteśmy w stanie odzyskać siły witalne i czerpać radość z życia, ponieważ poczujemy się lepiej i będziemy zdrowsi. Oprócz zalegających toksyn Presoterapia usuwa nadmiar wody i pobudza do pracy nasz metabolizm. W efekcie masaż BOA przeciwdziała zastojom i obrzękom, a nasze ciało staje się lżejsze i jest zregenerowane. Warto pamiętać, że nieleczony obrzęk limfatyczny może prowadzić do wielu zaburzeń np. zapalenia naczyń, skóry czy zakażeń, dlatego tak ważne jest systematyczne wykonywanie Presoterapii. Oprócz obrzęków i zastojów wodnych masaż BOA idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które zmagają się z uczuciem ciężkich i niespokojnych nóg lub przez wiele godzin stoją w pracy. Presoterapia przyniesie ulgę bolącym i opuchniętym nogom oraz sprawi, że staną się one lżejsze. Drenaż limfatyczny BOA wpływa pozytywnie na elastyczność mięśni, rozluźnia je, regeneruje i dotlenia. Poprawia również krążenie, przez co skóra wygląda lepiej i jest odżywiona. Innymi słowy, Presoterapia wspomaga procesy odnowy biologicznej.

Presoterapia a odchudzanie 

Presoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz usuwania cellulitu. Masaż limfatyczny BOA przeciwdziała retencji wody w organizmie i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu wspomaga odchudzanie oraz pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Wykonując zabieg Presoterapii regularnie, jesteśmy w stanie zmniejszyć obwód partii ciała, którą poddajemy masażowi. Ponieważ Presoterapia usuwa wodę i toksyny oraz niweluje odkładanie się tkanki tłuszczowej, w efekcie redukuje cellulit i gródki tłuszczowe. Skóra staje się bardziej napięta, gładsza i jest lepiej nawilżona. Masaż limfatyczny BOA to również idealny sposób, aby pobudzić nasz organizm do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Osoby będące na diecie, które utraciły zbędne kilogramy, walczą z obwisłą skórą i chcą wymodelować sylwetkę, w szczególności powinny zdecydować się na zabieg Presoterapii. Masaż BOA doskonale ujędrni skórę na brzuchu, udach oraz pośladkach. 

Presoterapia Katowice. Wskazania do wykonania zabiegu

 • Zatrzymanie wody w organizmie,
 • pobudzenie do pracy metabolizmu,
 • brak jędrności skóry,
 • cellulit wodny,
 • obrzęki, 
 • zastoje limfatyczne,
 • pobudzenie mikrokrążenia,
 • uczucie ciężkich i zmęczonych nóg,
 • nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej,
 • nadwaga i otyłość,
 • zmniejszenie obwodu danej partii ciała,
 • oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • pobudzenie układu krążeniowo-limfatycznego.


Zapraszamy do zapisów oraz wizyty w Sensual Skin Face & Body Małgorzata Łukaszewska Bażantowo. Jako jeden z niewielu salonów kosmetycznych w Katowicach wprowadziliśmy do swojej oferty zabieg Presoterapii oraz jako nieliczni łączymy go również z Bandażami Arosha. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zapewnić naszym Klientom bezpieczeństwo, zadowolenie z wykonywanych zabiegów i indywidualne podejście do każdego problemu.