Masaż ajurwedyjski Abhyanga

Masaż ajurwedyjski Abhyanga wywodzi się ze starożytnego hinduskiego systemu leczenia oraz profilaktyki zdrowotnej. Abhyanga to jeden z najważniejszych zabiegów wykonywanych w ajurwedzie.

O zabiegu

Ajurweda to dosłownie “wiedza o życiu”. Ten system medycyny rozwijał się od starożytności i nie sposób zrozumieć jego założeń w oderwaniu od filozofii i religii indyjskiej, ponieważ zawsze był pod ich wpływem. Naczelną koncepcją Ajurwedy jest założenie, że organizm jest spójną całością, a więc wszelkie choroby i dolegliwości jego części zależą od ogólnej równowagi ciała. W związku z tym zabiegi ajurwedyczne zawsze polegają na oddziaływaniu na cały organizm, a nie jego pojedyncze części jak w medycynie zachodniej. Równowaga musi zachodzić nie tylko pomiędzy poszczególnymi organami i układami w ciele, ale także pomiędzy całym ciałem a sferą duchową czy psychiczną człowieka.

Jakie właściwości ma masaż ajurwedyjski?

Masaż tego typu oddziałuje na organizm całościowo, czyli daje pozytywne efekty zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. A na co szczególnie wpływa masaż ajurwedyczny? Na wyciszenie i odprężenie całego organizmu, na lepsze ukrwienie i poprawę przepływu limfy, na poprawienie stanu skóry, wzmocnienie odporności oraz systemu pokarmowego i nerwowego, na lepszą przemianę materii, zmniejszenie opuchlizn występujących w ciele, na odżywienie i wzmocnienie włosów, lepszą elastyczność stawów oraz redukcję tkanki tłuszczowej.

Masaż, który powstał na bazie ajurwedy zmierza do usuwania toksyn z organizmu, dlatego zaleca się, aby po takim zabiegu dużo pić, najlepiej wody lub zielonej herbaty. Dzięki ajurwedycznemu masażowi problemy ze snem znikają, a jednocześnie zmęczenie nie jest tak odczuwalne. 

Osoby regularnie poddające się masażowi ajurwedycznemu są spokojniejsze, bardziej odporne na stres, radośniejsze i zdrowsze. 

Wskazania

Przeciwwskazania

Cennik

Masaż ajurwedyjski Abhyanga

260 zł

Galeria zdjęć

Umów wizytę przez Booksy.com