Depilacja laserowa SHR
 • Czas zabiegu: 30-75 min
 • Zalecana seria: min. 5 zabiegów co 4-5 tygodni
SHR to nowoczesna technologia, która staje się coraz bardziej popularna w dziedzinie depilacji. Nic dziwnego bowiem posiada wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest trwałe usuwanie owłosienia w sposób bezbolesny.
Depilacja laserowa SHR

Umów się na zabieg już teraz

Skorzystaj z naszego systemu rezerwacji na Moment.pl

O zabiegu

Metoda SHR (Super Hair Removal) łączy technologię laserową i korzyści wynikające z zastosowania pulsacyjnego światła. Metoda jest bardziej przyjemna, niż w przypadku konwencjonalnych systemów, a skóra jest lepiej chroniona. Zabiegi polegają na dostarczeniu energii do mieszków włosowych, co powoduje wytworzenie ciepła i tym samym zniszczenie mieszka włosowego.

Technologia SHR jako drogę przenikania wykorzystuje melaninę włosa oraz dodatkowo delikatnie ogrzewa skórę, co pomaga przenikać energii w głąb skóry właściwej. Badania wykazały, że wolniejszy ale dłuższy proces ogrzewania jest znacznie bardziej skuteczniejszy do usuwania włosów niż wysokie i krótkie impulsy energii.

W rezultacie po około 2 tygodniach włosy wypadają wraz z cebulkami. Zabieg polega na zniszczeniu mieszków, komórek odpowiedzialnych za odżywianie włosa, a tym samym uniemożliwia jego wzrost. Aby osiągnąć zadowalający efekt należy wykonać serię zabiegów (ilość potrzebnych zabiegów w przypadku każdego pacjenta jest inna, zależna od rodzaju włosa), średnio co 4 tygodnie. Każdy zabieg redukuje ilość włosów, spowalnia ich wzrost, natomiast odrastające włosy są delikatne.

Warunkuje to potrzebę min. 5 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4-5 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po 4 zabiegach nie odrasta około 80-92%.

Czym w ogóle jest metoda zabiegowa SHR?

Wyjątkowość technologii IPL polega na możliwości emitowania wielu krótkich pulsów w jednym głównym impulsie świetlnym. Metoda SHR (Super Hair Removal) opiera się na technologii IPL, jednak pozwala na nieosiągalną dotychczas kontrolę częstotliwości emitowanych pulsów, co zapewnia wzrost bezpieczeństwa oraz skuteczności tejże metody. Dodatkową kontrolę pożądanej temperatury pomaga również osiągnąć innowacyjny system chłodzenia głowicy zabiegowej. Te wszystkie czynniki mają wpływ na maksymalną skuteczność oraz bezkonkurencyjność trapi z wykorzystaniem urządzenia SHR.

Integralną częścią metody SHR jest system „In Motion” (z ang. w ruchu), który polega na stałym i wielokrotnym przesuwaniu głowicy urządzenia po okolicy poddawanej zabiegowi. To właśnie dzięki niemu możliwe jest zniszczenie mieszków włosowych, zapobiegające ponownemu wzrostowi włosów, bez naruszenia otaczających je tkanek. Dzięki systemowi „In Motion” energia impulsów świetlnych emitowanych przez urządzenie nie trafia jedynie do melaniny (chromoforu włosa), ale również do warstw podskórnych, powodując ich stopniowe ogrzewanie do optymalnej temperatury około 45 stopni.

Fotodepilacja SHR opiera się na zasadzie stopniowego podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu nakładających się impulsów, z których każdy ma jednostkowo niską energię. W efekcie skóra jest podgrzewana tylko do właściwego momentu, kiedy to dostarczymy odpowiednią wartość energii potrzebną do upośledzenia mieszka włosowego. Dawka promieniowania jest dobierana precyzyjnie oraz indywidualnie do właściwości skóry i włosów.

Trwałe usuwanie owłosienia przy użyciu urządzenia SHR jest zabiegiem bezpiecznym dla ciemnej karnacji, a nawet skóry opalonej. T

wórcy metody twierdzą również, że jest ona skuteczna w przypadku owłosienia cienkiego, jasnego, a nawet rudego.

PRZYGOTOWANIE DO DEPILACJI LASEROWEJ:

Pierwszy zabieg poprzedzony jest profesjonalną konsultacją i próbą laserową.

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji, zostawiając niewielką powierzchnię nieogolonej skóry, w celu oceny barwy włosa.

Skórę suchą należy przygotować poprzez stosowanie nawilżająco-natłuszczających emolientów, które trzeba odstawić kilka dni przed zabiegiem depilacji laserowej.

Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny min. 2 tyg. przerwy.

Nie należy wyrywać włosów (pęsetą, woskiem i depilatorem mechanicznym) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem. Można natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
Stosowanie kremów lub maści z wit. A, E, C, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) oraz niektórymi sterydami wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

Terapia antybiotykiem (krótkotrwała) powinna być zakończona 2 tyg. przed zabiegiem, terapia długotrwała 1-1,5 miesiąca przed zabiegiem.
Suplementacja doustna wit. A, E i C powinna być przerwana 2 tyg. przed zabiegiem.
Leki światłouczulające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura oraz Linea) wymagają odstawienia na 1 tydz. przed zabiegiem.

Zabieg jest możliwy 2 tyg. po infekcji typu opryszczka wargowej lub płciowej. W przypadku opryszczki w fazie nieaktywnej wskazane jest profilaktyczne przyjmowanie preparatu Heviran.

Minimalna przerwa po opalaniu lub solarium to 4-6 tyg.

Zabiegi kosmetyczne twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.1 miesiąc przed zabiegiem, herbatki wyszczuplającej.

PO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ:

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępuje po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie należy traktować skórę delikatnie: myć emolientami, nie stosować antyperspirantów w przypadku depilacji pach, stosować zasypkę lub krem Alantan Plus lub Bepanthen.

Nie wolno opalać się i należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja – kremy z filtrami anty-UVA i UVB o wysokich wskaźnikach ochrony, najlepiej 50 lub więcej.

Nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających (min. do 2 tygodni po zabiegu).

Wskazania

 • niepożądane owłosienie u osób z jasną i ciemną karnacją
 • możliwość usuwania prawie każdego typu owłosienia
 • problemy z wrastającymi włosami
 • problemy z rogowaceniem okołomieszkowym

 

Przeciwwskazania

 • ciąża oraz okres laktacji
 • choroby nowotworowe
 • indywidualna terapia hormonalna (hormony światłouczulające)
 • włosy blond, rude, siwe
 • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
 • bielactwo nabyte, łuszczyca, padaczka nieustabilizowana
 • aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
 • reticularis (marmurkowa skóra)
 • tatuaż – nie wykonuje się depilacji na wytatuowanej skórze

Przeciwwskazania czasowe:

 • świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, zabiegu air-brush
 • terapia doustna retinoidami (Izotek)
 • terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi
 • terapia miejscowa kremami z wit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi
 • wcześniejsze niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne (również botoks i wypełnienie kwasem hialuronowym)

 

Cennik

Wąsik
80 zł
Broda
100 zł
Pachy
120 zł
Przedramiona
150 zł
Całe ręce
200 zł
Bikini
150 zł
Bikini całkowite
180 zł
Uda (z kolanami)
200 zł
Łydki (z kolanami)
200 zł
Całe nogi
400 zł
Całe nogi + bikini
450 zł
Pachy + bikini
200 zł
Klatka piersiowa
200 zł
Brzuch
150 zł
Brzuch + klatka piersiowa
300 zł
Plecy
300 zł

Umów wizytę przez Moment.pl