Aktualności

Czym jest depilacja SHR?

Feb 25, 2021

Depilacja SHR (ang. super hair removal) to nowoczesna technologia, która pozwala pozbyć się owłosienia na długi czas. Podobnie jak w przypadku IPL, technologia SHR również wykorzystuje wiązkę światła z tą różnicą, że poprzez większą kontrolę częstotliwości emitowanych impulsów             z głowicy urządzenia, depilacja SHR jest zdecydowanie bezpieczniejszą metodą w walce                               z owłosieniem, a skóra jest lepiej chroniona. W porównaniu do urządzeń wykorzystujących technologię lasera diodowego lub technologię IPL – SHR jest dużo mniej bolesną metodą depilacji. Ryzyko poparzenia skóry zostaje zniwelowane do minimum i nie ma potrzeby znieczulania skóry przed zabiegiem. 

Na czym polega depilacja SHR?

Depilacja SHR to połączenie pulsacyjnego światła z technologią laserową. Poprzez emisję światła                  w formie prostokątnych impulsów, które działają na skórę z dużą częstotliwością błysków (nawet do 10 na sekundę) i stałą energią, przesuwamy głowicą po danej partii ciała, przekazując tym samym impulsy w głąb skóry właściwej. Technologia SHR ogrzewa skórę i wykorzystuje melaninę włosa, dzięki czemu bezpieczeństwo tego zabiegu jest większe niż w przypadku innych metod depilacji.       W przeciwieństwie do zabiegów laserami diodowymi – SHR można wykonywać przez cały rok, co jest szczególnie przydatne w okresie wiosenno – letnim. 

Decydując się na depilację SHR, włosy, które będą usuwane, powinny zostać zgolone 1 – 2 dni przed planowanym terminem zabiegu. Jak każdy tego rodzaju zabieg, depilacja SHR powinna być wykonywana systematycznie w odstępach 4 – 5 tygodni, a minimalna zalecana seria to 6-7 zabiegów. Po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40% włosów ciemnych, gdzie po czwartym jest ich aż do 92% mniej. 

Zalety depilacji SHR

Największymi z zalet depilacji SHR są:

  • dokładność,
  • bezbolesność – głowica wypuszczana serię wielu delikatniejszych impulsów, a nie jeden mocny strzał, 
  • szybkość – zarówno pracy, jak i widocznych później efektów, 
  • bezpieczeństwo – brak poparzeń skóry, 
  • możliwość wykonywaniu zabiegu na wszystkich typach karnacji i kolorach włosów, 
  • pozbycie się problemu wrastających włosków oraz problemów z rogowaceniem okołomieszkowym. 

Depilacja SHR – czym różni się od depilacji laserem diodowym?

Główną różnicą pomiędzy depilacją SHR a laserem diodowym jest mechanizm działania obu urządzeń. Laser diodowy wypuszcza jeden “strzał”, czyli wiązkę o jednej długości fali. Podczas tej metody depilacji pojawia się bolesne uczucie na skórze w szczególności, gdy zabiegowi poddawane są delikatne partie ciała jak np. pachy czy bikini. 

Depilacja SHR naświetla większe partie skóry, a całe spektrum wiązek promieni działa jednocześnie na cebulki włosów, nie wywołując przy tym bólu w danym miejscu i zdecydowanie skracając czas zabiegu. 

Kolejną ze znaczących różnic jest fakt, że laser diodowy sprawdza się w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Z kolei depilacja SHR jest skuteczną metodą do usuwania włosów dla wszystkich typów karnacji.

Depilacja SHR to także zdecydowanie bezpieczna metoda depilacji skóry wrażliwej i naczynkowej, która nie powoduje uczucia dyskomfortu na skórze. Decydując się na zabieg laserem diodowym, w szczególności powinny uważać te osoby, których skóra jest podatna na podrażnienia i zaczerwienienia, a dyskomfort jest dużo bardziej odczuwalny. 

Umów się na wizytę

Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą pasją oraz zaangażowaniem. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które zapewnia usługi na najwyższym poziomie.